Cum trebuie să fie titlul topicului meu?
Salut şi bine ai venit pe Designers Community. Pentru o vizualizare mai bună a forumului,vă recomandăm să folosiţi Google Chrome!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Cum trebuie să fie titlul topicului meu?

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Cum trebuie să fie titlul topicului meu? la data de Sam Iun 15, 2013 1:08 am

NOTĂ: Nerespectarea şi indiferenţa faţă de acest topic se pedepseşte cu warn,respectiv ban!

De ce impunem asta?
Vrem ca titlul topicului dvs. să reflecte conţinutul mesajului,pentru ca acesta să fie uşor de găsit. Cu toate acestea,ne ajutaţi în aducerea noilor membri în comunitate şi totodată mărirea traficului.

Pentru postarea unui topic cu prevedere la problemele sau întrebările dvs.,trebuie respectate următoarele reguli:

• Titlul trebuie să reflecte cât mai bine problema expusă în topic,cuvintele gen "problemă", "ajutor", "help" sunt nefolositoare în dezvoltarea comunităţii (vizitatori noi) în caz contrar topicul va ajunge la coşul de gunoi.

Cuvintele: Ajutor,problemă,cerere,întrebare,pot fi uşor înlocuite cu următoarele expresii:

• "Cum să ..."
  • "Cum să repar ..."
  • "Cum să rezolv ..."
  • "Nu merge .... şi aş dorii o soluţie"
  • "Soluţii pentru ..."
  • "... nu funcţionează"
  • "Nu pot să ..."
  • "Am nevoie de ..."
  • "Cum se ..."
  • "Caut ... pentru ..."
  • "Eroarea ... în/la/pe ..."
  • "Ce pot face când ..."
  • "E posibil să ... ?"
  • "Modificare ..."

Folosirea butonului ''CĂUTARE'' înainte de a posta un topic este obligatoriu.Dacă mai există,pe forum,un topic cu aceeaşi problemă,topicul dvs. va ajunge la coşul de gunoi.

Odată cu topicul postat,trebuie să aveţi răbdare pâna vi se va răspunde.Nu sunt permise răspunsuri din partea voastră la propriul topic,în cazul în care nu vi s-a răspuns şi nu au trecut cel puţin 24 ore!

Obligatoriu: Când problema se rezolvă,autorul topicului trebuie să dea un edit la primul post şi să adauge la numele subiectului [rezolvat], nu să ceară T/C. Acest lucru ar ajuta mai mult utilizatorii în a găsii rezolvarea la problema respectivă.

Cum pot adăuga la numele subiectului [rezolvat]?
După ce aţi găsit rezolvarea,aveţi obligaţia de a adăuga la numele subiectului [rezolvat]. Daţi edit la primul post (post-ul dvs.),şi navigaţi mai jos,până ajungeţi la opţiuni. Apoi apăsaţi pe Rezolvat.

Numai bine.

Vezi profilul utilizatorului

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum